Новини компанії

Меркель і Байден зробили заяви по "ПП-2" й транзиту газу через Україну

При всіх позитивних для України заявах канцлер Німеччини покине США без того, щоб сторони досягли прогресу у питанні російського газопроводу "Північний потік-2".

Канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Сполучених Штатів Джо Байден дали спільну пресконференцію, в якій, зокрема, торкнулися питань "Північного потоку-2", транзиту газу через Україну та використовування енергетики Російською Федерацією в якості зброї. Прес-конференція відбулася в ході робочого візиту Ангели Меркель До США для зустрічі з президентом Джо Байденом.

Так, згідно із повідомленнями світових ЗМІ, під час спільної прес-конференції Джо Байден у контексті "Північного потоку-2" заявив, що Росія не повинна використовувати енергетику як зброю. Він зазначив, що це є спільна позиція з канцлером Німеччини.

"Щодо "Північного потоку-2", Ангела Меркель та я переконані, що Росія не повинна використовувати енергетику в якості зброї, щоб примушувати сусідів, або їм загрожувати", -цитує Байдена "Голос Америки".

Він також пояснив свою позицію, щодо недоцільності запровадження санкцій, у тому вигляді, як вони існували під час будівництва газопроводу.

"На час мого приходу на посаду, "Північний потік-2" був на 90% завершений, тому запровадження наступних санкцій не видавалось доцільним" ... варто було працювати з Німеччиною над кроками на випадок, "якщо Росія вдасться до шантажу України", - сказав президент США.

Ангела Меркель і Джо Байден наголосили, що "діятимуть активно", якщо Росія порушить права України на транзит газу.

Зі свого боку, Ангела Меркель заяила про необхідність поважати права України як транзитної держави, повідомляє AFP News Agency.

"Наше переконання полягає в тому, що Україна має залишатись газотранзитною країною ... Ми будемо активно діяти, якщо Росія не буде поважати права України як транзитної держави", - канцлер Німеччини Ангела Меркель на спільній прес-конференції з президентом США у Білому домі", - зазначила Меркель.

За її словами, "Північний потік 2" – "це додатковий проєкт, а не заміна транзиту через Україну".

Меркель також заявила, що Україна, яка вже постраждала, оскільки втратила територію внаслідок військових дій російських військових та сепаратистів (у промові Меркель - "повстанців", - ред.), яких підтримує Росія, не постраждає додатково від обходу її території "Північним потоком-2".

"Це, звичайно, не проект заміни будь-якого транзиту через Україну. Що-небудь інше, очевидно, створило б велику напругу", - сказала вона, не уточнюючи, з якими наслідками зіткнеться Росія, якщо вона використає свою енергетичну мережу для стиснення України.
Водночас, після переговорів з Байденом, канцлер констатувала що "у нас різні оцінки з приводу суті цього проєкту".

Як зазначає видання AFP News Agency, при всіх взаємних заявах Меркель покине узбережжя США без того, щоб обидві сторони досягли прогресу у питанні російського газопроводу "Північний потік-2".

"Байден знову визнав, що питання залишається невирішеним, одночасно наполягаючи на тому, що Сполучені Штати та Німеччина знаходяться на одній сторінці, коли йдеться про загрози з боку Росії", - констатує видання.

Це остання поїздка Ангели Меркель до США на посаді канцлера.