Новини компанії

«Укренерго» та «Moldelectrica» провели тренування роботи в ізольованому режимі

Український та молдовський оператори системи передачі «Укренерго» та «Moldelectrica» провели протиаварійне тренування роботи енергосистеми в ізольованому режимі.
Про це повідомив прес-центр НЕК «Укренерго».

«НЕК «Укренерго» та оператор системи передачі Молдови ДП «Moldelectrica» успішно провели протиаварійне тренування. Захід відбувся 17 вересня 2021 року в межах підготовки до тестування роботи енергосистем України та Молдови в ізольованому від енергосистем РФ та Білорусі режимі», - йдеться в повідомленні.

Як зазначили в «Укренерго», в тренуваннях брали участь диспетчерські центри апарату управління НЕК «Укренерго» та ДП «Moldelectrica», а також регіонального диспетчерського центру Південного регіону НЕК «Укренерго» в Одесі. Керували тренуваннями головні диспетчери НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко та «Moldelectrica» В’ячеслав Заставнецький.

«В умовах роботи енергосистеми в ізольованому режимі особливого значення набувають скоординовані дії диспетчерського персоналу, який має забезпечити надійну роботу єдиного блоку регулювання ОЕС України та енергосистеми Молдови. Всі сторони, що брали участь в тренуванні, показали злагоджену професійну роботу під час ліквідації потенційних технологічних порушень, які теоретично могли би виникнути під час проходження ізольованого режиму. При цьому чіткість дій оперативного персоналу дозволила зберегти стійкість роботи ОЕС України та Молдови. Набутий при цьому практичний досвід допоможе диспетчерам в реальній роботі та є запорукою успішного проходження ізольованого режиму у наступному році», — зазначив Віталій Зайченко.

В прес-центрі українського системного оператора зазначили, що під час тренування було відпрацювано дії під час виникнення технологічних порушень при паралельній роботі енергосистем, зокрема заходи для забезпечення режимів електричної мережі в перетині «ОЕС України – Одеса, Молдова». Також, під час тренування розглядались дії з ліквідації можливих аварійних ситуацій в ОЕС України та Молдови для різного рівня диспетчерського управління.