Новини компанії

Кабмін скасував обов'язкову держекспертизу щодо енергозаощадження

Кабінет міністрів скасував вимогу про обов'язкову державну експертизу з енергозаощадження.

Таке рішення прийнято на засіданні 12 січня – відповідно скасовано постанови, що регламентували порядок проведення такої експертизи та її оплату.

Як повідомляється в пояснювальній записці до проєкту ухвали, таке рішення продиктоване втратою сили закону "Про енергозаощадження" на підставі закону "Про енергетичну ефективність".

Відповідно до закону "Про енергозаощадження" Державне агентство з енергоефективності та енергозаощадження України (Держенергоефективності) надавало адміністративну послугу державної експертизи з енергозаощадження, що проводиться на платній основі.

Проведення держекспертизи з енергозаощадження було обов'язковим у процесі правотворчої, інвестиційної, управлінської та іншої діяльності, пов'язаної зі здобиччю, перероблюванням, транспортуванням, зберіганням, виробництвом та споживанням паливно-енергетичних ресурсів.

Крім того, держекспертиза проводилася у випадках пріоритетного кредитування заходів щодо забезпечення раціонального використання та економії паливно-енергетичних ресурсів, а також при отриманні субсидій, субвенцій та дотацій для здійснення заходів щодо енергозаощадження коштом бюджетних коштів.

Водночас законом "Про енергетичну ефективність" проведення державної експертизи з енергоефективності не передбачено, що стало підставою для її скасування урядом.