Новини компанії

Перегляд тарифів на передачу електроенергії: НКРЕКП готується до підвищення

Проєкт постанови НКРЕКП про підвищення тарифу НЕК «Укренерго» на послуги з передачі електричної енергії, що мав розглядатися на засіданні НКРЕКП 4 червня, передбачав збільшення тарифу з 528,57 до 628,65 грн/МВт.год (+19%). Проте розгляд цього питання було перенесено.

Водночас, з метою підтримки ліквідності та стійкості роботи НЕК «Укренерго» в умовах воєнного стану, підвищення енергетичної безпеки держави та стабілізації роботи ринку електричної енергії було досягнуто домовленостей із Кредитною установою для відбудови (KfW) щодо залучення кредитних коштів у сумі 30,4 млн євро.

Цей кредит буде використано для фінансування нового проєкту «Підвищення ефективності передачі електроенергії (інтеграція української ОЕС до європейської об’єднаної енергосистеми) IV» (далі – Проєкт).

На засіданні НКРЕКП, що відбудеться 7 червня, буде розглянуто питання про погодження Договору про погашення заборгованості перед державою за виконання гарантійних зобов’язань по залучених кредитних коштах. Цей договір укладено з метою забезпечення, у разі настання гарантійного випадку, відшкодування НЕК «УКРЕНЕРГО» витрат Державного бюджету України, пов’язаних з виконанням гарантійних зобов’язань держави з повернення та обслуговування кредиту.

Також, НКРЕКП виступає гарантом включення до структур тарифів на послуги з передачі електричної енергії та послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління витрат на повернення основної суми залученого кредиту для реалізації Проєкту, відсотків та інших нарахувань згідно з положеннями Договору, за винятком штрафних санкцій.

За попередньою інформацією, прийняття проєкту постанови має відбутися на найближчому засіданні Кабінету Міністрів України.

Отже, очікується, що питання про підвищення тарифу на послуги з передачі електричної енергії невдовзі буде розглянуто. У загальному підсумку за все заплатять кінцеві споживачі та учасники ринку.