Новини компанії

НКРЕКП ухвалила проєкт рішення щодо закладення у тариф «Оператора ринку» податкових втрат компанії

Енергорегулятор схвалив проєкт постанови/рішення, що має ознаки регуляторного акта, – постанови НКРЕКП «Про затвердження Змін до Правил ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку», яке передбачає створення «Оператором ринку» цільового фонду для забезпечення своєчасного виконання його податкових зобов’язань.

Відповідний проєкт передбачає внесення змін до Порядку розрахунку розміру фіксованого платежу за користування програмним забезпеченням «Оператора ринку» та тарифу на здійснення операцій купівлі-продажу на РДН/ВДР, що є додатком 9 до Правил РДН/ВДР, у частині створення Товариством цільового фонду для забезпечення своєчасного виконання його податкових зобов’язань.

В даному проєкті встановлено, що розмір обов’язкового відрахування на поповнення цільового фонду ОР є складовою тарифу на здійснення операцій купівлі-продажу на РДН та ВДР.

«На практиці це означатиме, що фінансування вже понесених та майбутніх податкових втрат «Оператора ринку» тепер може лягти на плечі учасників ринку за рахунок збільшення тарифу», - прокоментував один із учасників ринку електроенергії.

Тепер даний проєкт буде розміщений на сайті НКРЕКП, з метою отримання зауважень і пропозицій від всіх учасників ринку, а лише потім буде прийнятий остаточно.