Новини компанії

В Україні розгорнуть мережу мініелектростанцій

Український Уряд розглядає запуск системи мініелектростанцій для посилення енергетичної безпеки.

Про це 4 січня повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
«З метою унеможливити тривале виведення з ладу енергосистеми, Уряд планує низку заходів для запуску систем вітчизняних мініелектростанцій. Їх призначення – убезпечити основні станції, сформувати критичний резерв і незалежність генерування енергії», - вказали в Мінреінтеграції.

Планується, що мініелектростанції забезпечуватимуть енергетичну безпеку атомної генерації.
«Вони невеликі та не вимагають особливого обслуговування. Двадцять таких станцій можуть видати потужність одного атомного блоку. До прикладу, для старту атомного блоку необхідно 100-150 МВт. Генератори такої потужності не досягають, а ось мініелектростанції добре впораються з цим завданням», - вказали у Міністерстві.

Як зазначається, раніше премʼєр-міністр Денис Шмигаль вказав, що Україна має побудувати децентралізовану енергосистему, яка стане менш вразливою до ворожих атак.
«Актуальними залишаються плани щодо декарбонізації енергетики та зеленої трансформації. Війна зробила ці виклики ще більш нагальними. Будемо активніше використовувати потенціал відновлюваної енергетики: сонячної, вітрової, гідрогенерації, водневих технологій», — відзначив очільник Уряду.