Новини компанії

Зміна стратегії продажу та вартості електроенергії з відновлюваних джерел

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та житлово-комунальних послуг, дозволила державному підприємству “Гарантований покупець” продавати “зелену” генерацію не за найменшою можливою ціною 10 грн/МВт*год, а до 566 грн 70 коп/МВт*год, після чого підприємство змінило стратегію продажу електричної енергії із відновлюваних джерел.


У прес-службі ДП “Гарантований покупець” зазначили, що суть нової стратегії продажу — це конфіденційна інформація, а внесені Національною комісією зміни посприяють нормалізації ситуації з цінами на ринку продажу електричної енергії відповідно до принципу економічної доцільності.


Згідно даних державного підприємства “Оператор ринку”, із 13-го по 16-те квітня у години максимальної сонячної інсоляції (з 10:00 до 16:00) обсяги електричної енергії за ціною 10 грн/МВт*год на ринку “на добу наперед” в об’єднаній енергетичній системі України коливалися від 2.3 до 3.8 тис МВт*год, середнє значення — 3.3 тис МВт*год щогодини.


В острові Бурштинської теплоелектростанції із 13-го по 16-те квітня такий обсяг коливався від 127.3 до 307.5 МВт*год з 10:00 до 16:00, середнє значення — 206.7 МВт*год щогодини.


Після прийняття Національною комісією змін суттєво знизилися обсяги електричної енергії за ціною 10 грн/МВт*год, які пропонувалися 16-го квітня із поставкою 17-го квітня. На ринку на добу наперед обсяги знизилися в майже 5 разів, склавши 676.6 МВт*год у години найбільшої сонячної інсоляції, а в острові Бурштинської теплоелектростанції — у 2.5 разів (81.9 МВт*год щогодини).


Національна комісія прийняла рішення на час карантину та один місяць після його завершення дозволити підприємству “Гарантований покупець” продавати електроенергію з відновлюваних джерел за середньою ціною атомної генерації в рамках механізму покладення спеціальних зобов’язань (566.7 грн/МВт*год).