Новини компанії

Цікаві факти про електроенергію


У 1746 році Жан-Антуан Нолле вирішив виміряти швидкість струму. Для цього він поставив 200 ченців в ряд, з'єднав їх проводами і дав розряд. Він зауважив, що монахи сіпнулися одночасно, і на підставі цього зробив висновок, що швидкість струму висока.

Електрика відіграє важливу роль у здоров'ї людини. М'язові клітини в серці скорочуються і виробляють електроенергію. Електрокардіограма (ЕКГ) вимірює ритм серця завдяки цим імпульсам.

Електричний струм рухається зі швидкістю світла, рівною 300 000 км в секунду

Якщо птах сидить на одній лінії електропередач, вона в безпеці. Однак, якщо птах торкнеться іншої лінії крилом або ногою, він створює ланцюг, в результаті чого електрика пройде через тіло птаха. Це призводить до ураження електричним струмом.

Перший успішний електромобіль був побудований в 1891 році американським винахідником Вільямом Моррісоном.

Томас Едісон побудував першу електростанцію, а в 1882 році електростанція Pearl Street в Нью-Йорку забезпечувала електроенергією 85 будівель.

Світлодіодні лампи споживають близько шостої електроенергії, споживаної звичайними лампами.

У деяких видів риб, характерних для річки Амазонки, деякі м'язові клітини еволюціонували протягом мільйонів років в так звані електроцити, які вони використовують для ехолокації, тобто для виявлення перешкод і інших тварин в темряві.

В Ефіопії електрика з'явилася в 1896 році, після того як імператор Менелік II наказав ввести страту на електричному стільці, але зрозумів, що це марно робити в країні без електрики.

Першими чотирма домашніми приладами, які працювали від електрики, були швейна машина, вентилятор, чайник і тостер.