Новини компанії

Новий глава “Оператора ринку” обійняв посаду

Виконувач обов'язків голови держпідприємства “Оператор ринку” Олександр Гавва вступив на посаду та представлений колективу, повідомила пресслужба міністерства енергетики України.

Зокрема, повне включення цієї ПЛ поєднає основну частину енергосистеми України з «островом Бурштинської ТЕС» для роботи в ізольованому режимі (зимою та літом), що передує синхронізації ОЕС України з ENTSO-E.

Одночасно з реконструкцією підводного човна була побудована нова волоконно-оптична лінія зв'язку (ВОЛЗ).

Ключові переваги ВОЛЗ – висока пропускна здатність та швидкість передачі інформації, а також нечутливість до електромагнітного впливу повітряних ліній електропередачі. Весь проєкт модернізації комунікаційної мережі в західному регіоні передбачає реконструкцію шести ПЛ із прокладкою 414 км ВОЛЗ. Зокрема, це ПЛ на ділянках ПС 330 кВ «Львів південна» – ПС 220 кВ «Розділ» – ПС 220 кВ «Стрий» – ПС 220 кВ «Борислав» – ПС 220 кВ «Воловець» – ПС 400 кВ «Мукачево» України».

«Реалізація всього проєкту дозволити з'єднати телекомунікаційні мережі НЕК "Укренерго" з сусідніми мережами країн ENTSO-E (Словаччина, Румунія, Угорщина) та забезпечити надійний та швидкісний обмін технологічними даними між операторами систем передачі відповідно до європейських вимог», – йдеться у повідомленні.