Новини компанії

Регулятор екстрено затвердив ряд заходів для стабілізації ринку е/е

Енергорегулятор затвердив ряд заходів, спрямованих на стабілізацію роботи ринку електричної енергії. Зокрема, учасники внутрішньодобовому ринку мають подавати заявки за ціною не менше 105% від ціни на ринку «на добу наперед» на відповідний період, обмеження діятиме до 28 лютого; за профіциту в ОЕС України платіж за негативний небаланс дорівнюватиме 115% від ціни на РДН на відповідний період; впроваджено порядок перевірки походження електроенергії на РДН та ВДР, повідомляє ExPro.

Рішення були прийняті на екстреному засіданні 4 лютого.

Як було зазначено на засіданні, рішення щодо обмежень при подачі цінових заявок на ВДР вступає в силу з 5 лютого, новий метод розрахунку платежу за негативний небаланс – з 6 лютого, норма щодо перевірки походження електроенергії на РДН/ВДР – з 7 лютого.

Щодо перевірки походження електроенергії, після закриття воріт РДН «Оператор ринку» має право звертатися до трейдерів та енергопостачальників щодо походження електроенергії, що виставляється на спотових ринках.

Як вказав Валерій Тарасюк, голова НКРЕКП, норма щодо регулювання подачі заявок на ВДР діятиме до 28 лютого, а інші рішення будуть переглядатися.

Також, було вказано, що Регулятор планує внести зміни до Ліцензійних умов учасників ринку та «Оператора ринку».