Новини компанії

Запорізька АЕС підключена до української енергомережі

Запорізька атомна електростанція знову отримує електроенергію через одну з чотирьох основних зовнішніх ліній електропередач.

"Українська Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) знову отримує електроенергію безпосередньо з національної мережі після того, як інженери відремонтували одну з чотирьох основних зовнішніх ліній електропередач", – повідомляє сайті Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).

Відновлена лінія напругою 750 кВ тепер забезпечує найбільшу в Європі атомну електростанцію електроенергією, необхідною для охолодження реактора та інших важливих функцій безпеки.

Після того, як два тижні тому ЗАЕС втратила підключення до тієї самої лінії 750 кВ, вона спочатку покладалася на електроенергію, яку виробляла сама станція, а потім на резервні лінії електропередач, які з’єднували її з мережею через електророзподільний пункт сусідньої теплоелектростанції.

Після повторного підключення основної лінії три резервні лінії електропередач знову залишаються в резерві. Три інші основні зовнішні лінії електропередачі 750 кВ, які були втрачені раніше, залишаються несправними.

Усі шість реакторів ЗАЕС перебувають у стані холодної зупинки, але вони все ще потребують електроенергії для підтримки необхідних функцій безпеки.
З 5 вересня станція не постачає електроенергію домогосподарствам, підприємствам та іншим споживачам.

За інформацією МАГАТЕ, хоча енергетичний стан ЗАЕС покращився протягом останнього тижня, загальна ситуація на станції залишається нестабільною.