Новини компанії

Україна – енергетичний хаб Європи: уряд схвалив Енергетичну стратегію до 2050 року

Стратегія передбачає досягнення Україною вуглецевої нейтральності енергетичного сектору до 2050 року.

"Документ відображає цілі Європейського зеленого курсу та базується на принципах комплексного підходу до формування та реалізації політики у сфері енергетики, створення умов для сталого розвитку економіки України", - йдеться у повідомленні.

Міністр енергетики України Герман Галущенко наголосив, що відповідні цілі досягатимуться шляхом розвитку сучасної та безпечної атомної генерації, відновлюваних джерел енергії, модернізації та автоматизації систем передачі та розподілу.

У Стратегії враховані:

- Наслідки повномасштабної війни Російської Федерації проти України, посилення ролі енергетичної безпеки та зміцнення стійкості енергосистеми.

- Результати приєднання ОЕС України до європейської мережі операторів системи передачі електроенергії (ENTSO-E) та поглиблення інтеграції енергетичної системи України в загальноєвропейську.

- Наявність новітніх технологій (зокрема виробництво та використання водню в енергетичних цілях, малі модульні ядерні реактори, установки зберігання енергії), технічні зміни в енергетичному секторі, світові тренди та інноваційні рішення, вимоги до екологічної безпеки згідно з нормами ЄС та прийнятим зобов’язанням України.

- Міжнародні зобов'язання України щодо енергоефективності та використання ВДЕ, зменшення викидів парникових газів.

- Децентралізація генерації електроенергії по всій території країни для поліпшення стійкості та надійності енергозабезпечення.

Проєкт Стратегії підготовлений Міненерго разом з енергетичними компаніями, зокрема з НАЕК «Енергоатом», НЕК «Укренерго», НАК «Нафтогаз України», ОГТСУ, ПрАТ «Укргідроенерго» та іншими, за підтримки Уряду Великої Британії із залученням KPMG.

Варто додати, за даними Міністерства енергетики України, на відновлення енергосистеми потрібно 11 мільярдів доларів. А за оцінками комітету Верховної Ради з питань енергетики, лише на термінові ремонти нашій енергосистемі потрібен мільярд доларів. Основними напрямками у розвитку енергосистеми України є її відновлення, децентралізація та подальша інтеграція з енергосистемою ЄС, а також розвиток "зеленої" енергетики.