Новини компанії

Регулятор хоче підвищити оптову ціну електроенергії через здорожання вугілля в Роттердамі

При цьому, у 2018 році компанії планують імпортувати лише 16,6% вугілля з Росії та США


Оптова ринкова ціна (ОРЦ) електроенергії може зрости у 2019 році через подорожчання вугілля, природного газу та збільшення в енергобалансі частки теплової генерації. Таке обгрунтування опублікувала Національна комісія, що здійснює державне регулюванння в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). 


Комісія розгляне підвищення оптової ціни електроенергії на 2019 рік в п’ятницю, 14 грудня 2018 року. 

НКРЕКП посилається на прогнозний баланс електроенергії від Міненерговугілля, згідно якого у 2019 році атомна та гідрогенерація зменшить виробництво електроенергії на 1,8% та 1,2% відповідно, а більш дорога теплова та альтернативна генерації збільшать виробництво на 1,8% та 0,5% відповідно. 


Комісія посилається на інформацією ДП "Держвуглепостач" про середню ринкову ціну на європейському ринку за листопад 2017 року – жовтень 2018 року, яка зросла за рік на 11,7% і сягає 92,79 $/тонну. Також зросла вартість доставки вугілля з портів Амстердам – Роттердам – Антверпен (АРА) та перевантаження на 4,1% та на 10,3% - до 12,71 $/тонну (середня ставка фрахту) та 7,74 $/тонну (середня ставка перевантаження) відповідно. Зросла і вартість транспортування вугілля по Україні залізницею. 


По матеріалам ua-energy.org

За прогнозом Міненерговугілля, з необхідних 28,16 млн тонн до України імпортують 16,6% - 4,67 млн тонн. Відзначимо, що за інформацією міністерства, у 2019 році станції планують імпортувати з Російської Федерації 72% всього антрациту - 3,815 млн тонн. Поставки з США складуть 418 тис. тонн. На відміну від попередніх років, у 2019 році не планують імпортувати вугілля з ПАР. 


НКРЕКП не вказує на скільки планує збільшити ОРЦ на наступний рік. Проте вказує на скільки зростуть тарифи різних видів генерації. Зокрема, тарифи атомних станцій державного НАЕК "Енергоатом" зростуть на 1%, гідроакумулюючих станцій "Енергоатома" зростуть на 42%, ГЕС "Укргідроенерго" - на 34%.


Підвищать тарифи також мережевим компаніям та постачальникам універсальних послуг: НЕК "Укренерго" - на 18%, обленерго та постачальникам універсальних послуг - на 17,7%. 


Решту підвищення оптової ринкової ціни направлять підвищення тарифів теплової генерації. 

В комісії пояснюють, що поки затверджені не всі показники для формування нової ОРЦ і обіцяють розмістити проект рішення на своєму сайті до 14 грудня 2018 року. Саме цього дня регулятор розглядати питання ОРЦ. 

Поширити: