Новини компанії

Нові інструменти для розвитку ринку електроенергії

23-го березня торгові майданчики «Українська енергетична біржа» та державне підприємство «Оператор ринку» підписали меморандум про співпрацю для розвитку нових інструментів на строковому ринку електричної енергії.


Майданчики працюватимуть над введенням форвардних контрактів із постачанням електричної енергії або без постачання, над застосуванням ф’ючерсних контрактів і опціонів, а також, можливо, створять надійні механізми для хеджування ризиків учасників ринку та використання цінових показників майбутньої вартості електроенергії із застосуванням деривативів.


Олександр Коваленко, генеральний директор «Української енергетичної біржі», повідомив, що завдяки впровадженню нових інструментів підвищиться інтерес учасників енергетичного ринку до трейдингу, з’явиться можливість хеджування цінових ризиків, а ринок електричної енергії стане прозорішим.


Володимир Євдокімов, директор державного підприємства “Оператор ринку”, зазначив, що ринок електроенергії в Україні має значний потенціал, для розвитку якого потрібні нові інструменти. Запровадження найбільш привабливого для інвесторів ринку строкової енергії стане найкращою реакцією на виклики.


На думку Олександра Коваленка, строковий ринок електроенергії — найпривабливіший для інвесторів, і необхідно повністю перейти до нового ринку електричної енергії, забезпечивши відкритість та доступність для нових учасників завдяки посиленню ролі біржових інструментів.