Новини компанії

Україна та Німеччина спільно розвиватимуть виробництво "зеленого" воднюПрАТ "Укргідроенерго" та німецька компанія Andritz Hydro GmbH підписали Меморандум про співпрацю у межах національної програми Німеччини щодо водневої стратегії.

Документом закріплено наміри компаній співпрацювати з метою розвитку та реалізації проєктів для виробництва "зеленого" водню в Україні. Меморандум укладено терміном на три роки.

Крім того, у документі зазначено, що одним із інструментів реалізації проєктів для виробництва "зеленого" водню розглядається фінансування H2Global.

"Зелений" водень відіграватиме ключову роль у кліматично нейтральному, безпечному та доступному енергетичному майбутньому у Німеччині, в Україні та ЄС. Особливо "зелений" водень має стати важливим компонентом переходу до безвуглецевої економіки. Україна – з її великим потенціалом для гідроенергетики та інших відновлюваних джерел енергії – може стати важливою для планованої мережі постачальників Німеччини та/або Європи", – йдеться у меморандумі.

У документі також зазначено, що "зелений" водень, вироблений в Україні на основі гідроенергетики, як провідного безперервного джерела відновлюваної енергії, частково може експортуватись до Німеччини та ЄС.

Україна має амбітні плани щодо розвитку "зеленої" енергетики. До 2030 року країна планує збільшити частку "зеленої" електроенергії в загальному обсязі виробництва електроенергії до 25%.За даними Міністерства енергетики України, у 2022 році частка "зеленої" електроенергії в загальному обсязі виробництва електроенергії в Україні склала 10,5%.

У 2023 році в Україні планується ввести в експлуатацію нові потужності з виробництва "зеленої" електроенергії в обсязі 1,2 ГВт.