Новини компанії

Демпінг на ринку електроенергії може відстрочити перехід на ENTSO-E

Демпінг цін на ринку електроенергії знищує енергетичну галузь, загрожуючи відстрочкою синхронізації української енергосистеми із європейською енергосистемою ENTSO-E. Таку заяву зробила Всеукраїнська енергетична асамблея на своїй сторінці Facebook.

«Демпінг як механізм антиконкурентної поведінки продовжує руйнувати енергетичну галузь України. Правила кардинально не змінюються. За таких умов роботи енергетичного комплексу України, якщо ми не збираємося й надалі змінювати свою ринкову філософію, правила та мораль може відбутися: довгоочікуване тестування роботи ОЕС України в ізольованому режимі має шанс бути сильно знеціненим, а майбутня інтеграція та об'єднання з ENTSO-E відстрочені », - Вважають в асамблеї.

Через демпінг цін на ринку теплова генерація була переведена в базовий режим роботи, а майже всі 15 блоків атомних станцій було завантажено до 11,8 ГВт.

У ВДЕ зазначили, що імпорт електроенергії з Білорусі витіснив потужності атомних енергоблоків, а мінімальна ціна електроенергії на ринку "на добу вперед" знизилася до 15 копійок за кВт·год.

«Вугілля і газ при такій (низькій — ред.) ціні неможливо ні купити, ні оплатити, хіба що тільки в борг взяти, і надалі розкручуючи боргову спіраль в енергетиці», – заявили в асамблеї.