Новини компанії

Фінансова модель покладання спеціальних обов’язків

Ольга Буславець, тимчасово виконуюча обов’язки голови Міністерства енергетики та захисту довкілля, під час відеоконференції повідомила, що повністю погоджується з позицією директора секретаріату Енергетичного співтовариства Янеза Копача про запровадження фінансового механізму на ринку електричної енергії.

Ольга Буславець впевнена, що необхідно повністю привести українське законодавство у відповідність із європейськими стандартами та нормами з метою інтеграції енергоринків України та Європейського союзу.

Пакет документів на перехід до фінансової системи покладання спеціальних обов’язків підготували перед запуском нової моделі ринку електроенергії, на той момент Кабінет міністрів обрав інший механізм, який має негативний вплив на діяльність ринку. Через складну ситуацію на енергоринку України перехід до фінансової моделі покладання спеціальних обов’язків проходитиме повільно. Пропонується тимчасове рішення, яке діятиме до впровадження фінансової моделі.

Ольга Буславець зазначила, що всі пропозиції від Енергетичного співтовариства відпрацює робоча група, створена за участі представників Кабінету міністрів України, Міністерства енергетики та захисту довкілля, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та житлово-комунальних послуг, енергогенеруючої компанії “Енергоатом”, державного підприємства “Гарантований покупець”, “Української енергетичної біржі”, USAID, Федерації роботодавців паливно-енергетичного комплексу, акціонерного товариства “Укргідроенерго” та енергетичної компанії “Укренерго”.