Новини компанії

Розробляється законопроект про Energy Storages

12-го грудня минулого року на сайті Верховної Ради зареєстрували законопроект № 2582, ініційований народним депутатом Юрієм Камельчуком від фракції “Слуга народу”. Законопроект розробляють в Комітеті Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунального господарства, він вводить терміни “система накопичення електричної енергії” та “оператор системи накопичення”, яким може стати виробник відновлюваної енергії.


Операторам систем передачі та систем розподілу дозволять використовувати системи накопичення енергії з метою забезпечення операційної безпеки відповідних систем передавання або розподілу, не отримуючи додаткову ліцензію для експлуатації системи накопичення (energy storage).


В законопроекті планується дозволити виробникам із галузі відновлюваної енергетики ставати операторами системи накопичення та продавати із них за “зеленим” тарифом електричну енергію виключно в тих обсягах, в яких її накопичили після виробництва.


Народний депутат Максим Єфімов із групи “Довіра” також подав на розгляд комітету законопроект із даного питання.


У квітні минулого року Всеволод Ковальчук, голова національної енергетичної компанії “Укренерго”, представив результат дослідження впливу відновлюваної енергетики на стабільність роботи енергетичної системи України. Система потребує ввести нові високоманевруючі балансуючі потужності в обсязі 2,5 ГВт. Потужності можуть представити системи накопичення.