Новини компанії

Схвалено проект Плану розвитку магістральних мереж

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, 13-го березня під час засідання схвалила на 2020 — 2029 рр. План розвитку магістральних мереж, який передбачує інвестиції в обсязі 68,7 млрд гривень. Згідно проекту Плану, буде введено в експлуатацію підстанції та лінії для видачі потужності Запорізької АЕС, підстанції на 500 кВ “Вінницька” та “Кремінська” та мережі для інтеграції в енергетичну мережу ENTSO-E.

Олексій Брехт, директор із розвитку та експлуатації мережі “Укренерго”, при представленні плану пояснив, що необхідний розвиток мережі для вирішення проблеми “замкненої” потужності на Запорізькій атомній електростанції. За квітень-травень 2020 р. планується введення в експлуатацію ПЛ 750 “Запорізька АЕС — Каховська” для забезпечення нормальної роботи електростанції.

За словами Олексія Брехта, з 16-го березня починаються випробування на підстанції “Кремінська”, потім все необхідне устаткування введуть в експлуатацію. 20-го травня підстанцію мають ввести в експлуатацію.

За 2022 р. компанія “Укренерго” планує завершити будівництво мереж на видачу потужності на четвертому гідроагрегаті Дністровської гідроелектростанції.

Передбачено реконструкцію ліній на кордоні України та Словаччини з метою подальшої інтеграції з ENTSO-E.

Відповідно до Плану розвитку систем передачі заплановане будівництво 3076 км ліній електропередачі різної потужності, зростання трансформаторної потужності на 15.5% та реконструювання діючих підстанцій.

В Плані розвитку магістральних мереж також вказується на те, що 17% обладнання на підстанціях та майже 67% ліній електропередачі перебувають в експлуатації більше 40 років, що викликає зростання втрат електричної енергії, обмежує можливість запобігти технологічним порушенням, порушує надійну роботу енергетичної системи України.