Новини компанії

Методика встановлення граничних цін на ринку електричної енергії

Минулого тижня ми повідомляли про ймовірність зростання цін на ринку електричну енергію у вересні через повідомлення про можливе підвищення верхньої граничної ціни до 5000 грн/МВт.год.

Ні на засіданні НКРЕКП 30.08.22, ні на наступних запланованих засіданнях вищезазначене питання не стояло / не стоїть на порядку денному.

При цьому, НКРЕКП розробила проєкт Методики визначення істотного коливання цін та встановлення прайс-кепів на ринку «на добу наперед», внутрішньодобовому та балансуючому ринках електроенергії, який планується до схвалення 02.09.22.

Істотним коливанням цін на РДН є:
  • досягнення ціни акцептованої заявки на РДН рівня в 95 % від максимальної граничної ціни впродовж трьох останніх декад у щонайменше 50 % розрахункових періодів; або
  • відхилення середньоарифметичної ціни на РДН більше ніж на 5 % в сторону збільшення або зменшення, що виникає одночасно у двох з таких періодів:
-за останню декаду, у порівнянні з декадою, що передувала останній декаді;
-за три останні декади, у порівнянні з трьома декадами, що передували цим трьом останнім декадам; 
-за дев’ять останніх декад, у порівнянні з дев’ятьма декадами, що передували цим дев’ятьом останнім декадам.

Оператор ринку та Укренерго мають повідомляти про наявність або відсутність істотного коливання цін на своїх сайтах і надавати відповідну інформацію до НКРЕКП.

НКРЕКП встановлює граничні ціни з відповідним обґрунтуванням, що включає, зокрема інформацію щодо індексу споживчих цін, індексу цін виробників, ціни на електричну енергію, з урахуванням отриманих від Оператора ринку, Укренерго та Міненерго пропозицій щодо рівня граничних цін та після проведення консультації з Антимонопольним комітетом України.

ENERGY 365 буде стежити за ситуацією та оперативно повідомляти своїх споживачів про будь-які зміни.