Новини компанії

Підвищуються тарифи на розподіл і передачу електричної енергії: до чого призведе чергове зростання цін?

Анонсовано підвищення тарифів на передачу і розподіл електроенергії. Як наслідок, зростання цін невідворотно погіршить становище бізнесу і населення, потягне за собою підвищення вартості продукції, серйозні комерційні проблеми, відсутність рентабельності виробництва тощо. 

НЕК “Укренерго” вирішило ініціювати підвищення з 1 грудня  2022 року  на 15,1% одного з ключових тарифів в Україні, що впливає на ціни товарів та послуг - тарифу на передачу електроенергії. 
А також на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розміщені проєкти НКРЕКП щодо перегляду тарифів на послуги з розподілу електричної енергії з набранням чинності з 01.12.2022 р., в бік збільшення.
Фактично відбувається збільшення вартості послуг з розподілу електричної енергії в розрізі ОСР від 41% до 151%.
Відповідні проєкти виставлено для обговорення на сайті НКРЕКП. 

Детальний аналіз збільшення цін наведено у таблиці нижче:

Варто відмітити, що підвищення вказаних тарифів напряму не впливає на населення, але все ж воно істотно вплине на промислових виробників та інших учасників ринку. 

Очікуваний наслідок збільшення тарифу - зростання ціни на товари та послуги, кінцевим споживачем яких є пересічні громадяни.

Мотиви таких дій Регулятора хоча і направлені для забезпечення надійної та збалансованої роботи операторів системи Розподілу та НЕК “Укренерго”, але це призведе до значних втрат в усіх галузях промисловості та сільського господарства, а фінансовий тягар буде перекладений на пересічного споживача.