Новини компанії

Нові правила фінансової гарантії для учасників ринку електричної енергії

НКРЕКП зобовʼязала учасників ринку оформлювати фінансові зобовʼязання за договорами про врегулювання небалансів електричної енергії у грошовій формі або виключно в 14-ти системно важливих банках. Рішення прийняли на засіданні 9 серпня 2022 року.

До НКРЕКП надійшли звернення від НЕК «Укренерго, якими компанія поінформувала, що останнім часом на ринку електричної енергії збільшилась кількість випадків заборгованості учасників ринку перед НЕК «Укренерго», які використовують в якості фінансового забезпечення банківські гарантії.

Як зазначили в «Укренерго», деякі банки-гаранти, надали відмови системному оператору на вимоги покриття заборгованості учасників ринку, які виступають у ролі Принципалів, за рахунок банківських гарантій, внаслідок чого збільшилась заборгованість за розрахунками на балансуючому ринку.

НКРЕКП пояснило дане рішення необхідністю вчасних розрахунків на балансуючому ринку. Проте електропостачальники вбачають у цьому обмеження свої прав та додаткове фінансове навантаження.

Перелік системно важливих банків: АТ «А-банк»; АТ «Альфа-банк»; АТ «Кредобанк»; АТ «ОТП банк»; АТ «Ощадбанк»; АБ «Південний»; АТ КБ «Приватбанк»; АТ «ПУМБ»; АТ «Райффайзен банк»; АТ «Таскомбанк»; АБ «Укргазбанк»; АТ «Укрексімбанк»; АТ «Укрсиббанк»; АТ «Універсалбанк».