Новини компанії

Розслідування зловживання з боку ДТЕК “Західенерго”

У жовтні 2019 р. Антимонопольний комітет України розпочав розгляд справи щодо порушення теплоелектростанцією Бурштинського енергетичного острова “ДТЕК Західенерго” законодавства в частині економічної конкуренції. Бурштинський енергетичний острів приєднаний до електромережі країн Європейського союзу, з нього експортується електроенергія за кордон. У заяві Антимонопольного комітету повідомляється, що у серпні-вересні 2019 р. “ДТЕК Західенерго” зменшувала обсяги продажу електричної енергії на внутрішньодобовому ринку та ринку “на добу наперед”, одночасно пропонуючи на продаж аналогічні обсяги на балансуючому ринку, де ціни суттєво вищі. Дефіцит електричної енергії виникав через штучне скорочення імпорту зі Словаччини. Дані дії є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.


22-го листопада 2019 р. ДТЕК “Західенерго” повідомила про вимушене простоювання, спричинене російським імпортом, що негативно вплинув на роботу електростанції.


Антимонопонопольний комітет України надав теплоелектростанції обов’язкові рекомендації стосовно неможливості обмеження виробництва нею тепла та електричної енергії.


До розслідування Антимонопольного комітету приєднається Секретаріат Європейського енергетичного співтовариства.