Новини компанії

ENTSO-E погодило почергове збільшення комерційних обмінів між Україною та ЄС

Європейське обʼєднання ENTSO-E погодило почергове збільшення комерційних обмінів електроенергією між Україною та Європейським Союзом - до 400 МВт для експорту і до 500 МВт для імпорту.

Про це повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький в інтервʼю для РБК-Україна.
«Імпорт ми не почали, але якщо така необхідність виникне, то зможемо. Нещодавно під час цих атак в ENTSO-E (європейська мережа системних операторів передачі електроенергії, - ред.) прийняли рішення про чергове збільшення комерційних обмінів між Україною та Європою: до 400 МВт для експорту і до 500 МВт для імпорту. У нас є технічна можливість імпортувати. Так само, як у нас є можливість запиту аварійної допомоги із ЄС», - зазначив Кудрицький.

Як вказує голова «Укренерго», імпорт електроенергії розпочнеться цього опалювального сезону. За його словами, найбільших атак в контексті енергетичної інфраструктури зазнали Західний, Київський та Харківський регіони.

За даними ExPro, на 24 та 25 жовтня запропонована пропускна спроможність для імпорту зі Словаччини - 170 МВт, з Румунії - 165 МВт.

На 26 жовтня запропоновану пропускну спроможність за напрямом Словаччина-Україна скорочено до 50 МВт, Румунія-Україна - без змін.