Новини компанії

240 МВт — оптимальний резерв для України

Як повідомляє видання ExPro, 240 МВт — це оптимальний і достатній резерв для енергетичної системи України. Саме таку потужність, за результатами дослідження французької компанії RTE, повинні забезпечувати системи накопичення енергії для створення необхідного резерву.


Згідно висновку компанії RTE International, 240 МВт резерву достатньо з урахуванням частки відновлюваної енергетики для подальшої інтеграції в європейську енергетичну систему, а також для балансування подальшого зростання генерації з відновлюваних джерел.


Вказаний обсяг систем накопичення енергії дозволить енергетичній системі України успішно пройти ізольований режим, а це — ключовий тест перед синхронізацією з європейською енергетичною мережею. Резерв у 240 МВт також відповідатиме європейським вимогам до резерву на підтримку частоти.


Дослідження французької компанії профінансувало Міністерство економіки Франції. Провели дослідження у 2 етапи:


визначення обсягів потужності, які необхідні для збільшення гнучкості енергосистеми України, і обґрунтування необхідності збудувати в Україні системи накопичення енергії;


надання технічних рекомендацій і процедура проведення тендеру.


Реалізувати проєкт будівництва систем накопичення планують у 2021-2022 рр. На реалізацію 1-го етапу уряд Франції зможе надати кредит у майже 20 млн євро на пільгових умовах.