Новини компанії

Зменшення енергоспоживання в зв’язку з карантином

12-го березня через поширення коронавірусу COVID-19 в Україні впровадили карантин. З цього моменту зменшилося споживання електричної енергії в Україні на 3.7%.


Карантинні заходи супроводжуються обмеженням функціонування торгово-розважальних центрів, підприємств у сфері послуг, закладів побутово-комунального сектору, навчальних закладів, промислових підприємств. Зменшенню енергоспоживання також сприяє тепла погода. В період з 11-го по 19-те березня середньодобова температура була на 1 °С вищою, ніж за аналогічний період минулого року, а енергоспоживання було при цьому на 7% більшим.


Енергоспоживання знижуватиметься в подальшому як через теплу весняну погоду, так і через повільне зменшення обсягів постачання тепла після того, як середньодобова температура встановиться на рівні 8 °С.


Очікується, що в березні місячний обсяг споживання знизиться на 8.2% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року — з 20.1 тис МВт до 18.3 тис МВт.


Наслідками зменшення енергоспоживання стануть обмеження імпорту електричної енергії, виробництва електричної енергії традиційною генерацією та з відновлюваних джерел при пікових навантаженнях в енергетичній системі. Подібні заходи використовуватимуть для забезпечення операційної безпеки енергетичної системи України.