Новини компанії

ВР схвалила запровадження в Україні систем накопичення енергії

Законопроєктом передбачено, що накопичувачі енергії будуть здатні забезпечувати електроенергією окремі будинки та навіть цілі мікрорайони.

Верховна Рада одобрила у першому читанні законопроєкт, який забезпечує використання в Україні накопичувачів енергії, що має збалансувати роботу енергосистеми та підвищити стабільність електропостачання для споживачів.

За проєкт закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку систем накопичення енергії" №5436-д у першому читанні проголосували 295 народних депутатів.

"Нам критично важливо почати застосовувати накопичувачі енергії в країні тому, що це дасть можливість накопичувати та видавати електроенергію у пікові періоди, а саме вранці та ввечері", - прокоментував законопроєкт голова парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

Він пояснив, що зараз навіть коли вироблення електроенергії з вітру чи сонця обмежується, а це відбувається постійно, компенсація виробникам за "зеленим" тарифом нараховується.

Відповідно до пояснювальної записки, завдання систем накопичення енергії (energy storage) - це оптимізація виробництва електроенергії коштом вирівнювання графіка навантаження як на електростанцію, так і на електроенергетичну інфраструктуру.

Системи накопичення енергії допомагають зберігати надійну роботу енергосистеми в цілому. З їх допомогою відбувається легша інтеграція енергооб'єктів "зеленої" генерації в енергосистему України та забезпечується надійність виконання планового графіка видачі потужності в мережу.

На сьогодні в Україні вироблення електроенергії з вітру чи сонця обмежуються у пікові періоди. Через непрогнозованість погодних умов, вироблення відновлюваної енергетики робить балансування енергосистеми дуже складною. Введення систем накопичення має розв'язати проблему ефективного вироблення енергії.