Новини компанії

Євросоюз проведе експертизу будівництва ГЕС на Дністрі на прохання України та Молдови

Молдова та Україна направлять до Євросоюзу звернення з проханням провести експертизу впливу будівництва гідроелектростанції на річці Дністер. Про це повідомив міністр закордонних справ та європейської інтеграції Молдови Ніку Попеску.

Попеску зазначив, що це питання перебуває під пильною увагою молдавської влади, яка хоче, щоб "Євросоюз брав участь у переговорах між Молдовою та Україною щодо експлуатації річки Дністер". “Ми обговорюємо це питання як із нашими колегами з України, так і з партнерами з ЄС. Наразі ми разом з Україною обговорюємо підготовку спільного звернення до ЄС із проханням провести екологічну експертизу впливу гідроелектростанції на річку Дністер. Також ми просимо допомогти Молдові та Україні знайти розв'язання проблем, які вже спостерігаються навколо Дністра”, - сказав Попеску.

Він висловив сподівання, що протягом кількох тижнів Кишинів та Київ досягнуть угоди та підготують звернення до ЄС. "Щойно ми направимо це звернення до ЄС, ми налагодимо діалог щодо екологічної ситуації з річкою Дністер уже за участю ЄС, щоб мінімізувати проблеми в цьому районі", - сказав Попеску.

Він зазначив, що українська сторона "також зацікавлена ​​у розв'язання цієї проблеми, оскільки будівництво гідростанції на Дністрі негативно позначилося і на громадянах, які проживають в Україні".

Раніше президент Молдови Мая Санду зазначила, що проблема будівництва ГЕС на Дністрі нещодавно обговорювалася на найвищому рівні у Брюсселі.