Новини компанії

Скасування плати за транспортування газу

Нещодавно у Верховній Раді зареєстровано проект Постанови «Про скасування плати за транспортування газу і передачі газотранспортних систем у власність територіальних громад» (рег. № 5018 від 04.02.2021).


Як зазначається в пояснювальній записці до цієї Постанови сфера комунальних послуг, а саме питання газопостачання для побутових споживачів, є наданий час проблематичною у розрізі вартості послуг газопостачання, розмір яких є непосильним для більшості населення України.

Саме тому метою цієї Постанови є зниження вартості надання послуг з газопостачання та утримання газотранспортних систем.


Даний проект Постанови пропонує скасувати плату за транспортування газу для побутових споживачів і передати газотранспортні системи у власність територіальних громад, крім систем, побудованих на кошти приватних осіб і перебувають у приватній власності, а також крім газотранспортних систем, що мають національне стратегічне значення.


Реалізація цього проекту дозволить знизити вартість газопостачання для побутових споживачів і надалі територіальним громадам через свої органи місцевого самоврядування розв’язувати питання експлуатації газопостачальних систем.


Тому, якщо Постанова буде прийнята, для її впровадження повинні бути виконані наступні кроки:

  1. Скасувати плату за транспортування газу для побутових споживачів.
  2. Передати газотранспортні системи у власність територіальних громад, окрім систем які побудовані за кошти приватних осіб та знаходяться у приватній власності, а також крім газотранспортних систем, які мають національне стратегічне значення.
  3. Кабінету Міністрів України протягом 2 місяців визначити:

- перелік газотранспортних систем, які мають національне стратегічне значення та не підлягають передачі у власність територіальних громад;


- перелік газотранспортних систем, які підлягають передачі у власність територіальним громадам.


Також Кабінет Міністрів України протягом року повинен забезпечити виконання постанови щодо передачі відповідних газотранспортних систем у власність територіальних громад.