Новини компанії

​​Україна отримує допомогу та фінансування для відновлення енергетичної системи

Україна продовжує отримувати допомогу та фінансування для відновлення енергетичної системи, яка була серйозно пошкоджена внаслідок російського вторгнення.

Азербайджан надає обладнання для відновлення розподільчих мереж.

З початку повномасштабного вторгнення Україна отримала від Азербайджану 10 вантажів гуманітарної допомоги для відновлення енергосистеми. У складі цієї допомоги є 50 резервних електростанцій і 45 силових трансформаторів. До кінця 2023 року очікується нова партія допомоги для відновлення розподільчих мереж.

Уряд України виділяє кошти на відновлення енергетичної системи.

У 2023 році з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії на різні програми відновлення було виділено 62,3 млрд грн. Зокрема, ці кошти спрямовані на роботи на об’єктах енергетики, будівництво водогонів, будівництво та відновлення об’єктів інфраструктури, а також місцевим бюджетам для реалізації проектів на об’єктах соціальної сфери та житлово-комунального господарства.

Верховна Рада додатково виділяє 350 млн грн на Міненерго

Після 11 годин 15 хвилин розгляду правок парламент проголосував в цілому збільшення видатків Держбюджету 2023 року на 322,6 млрд грн. Зокрема, на Міненерго буде додатково виділено 350 млн грн.

Україна має амбітні плани щодо відновлення енергетичної системи. Уряд країни планує до кінця 2024 року відновити 90% пошкодженої інфраструктури. Для цього буде потрібно близько $15 млрд.

Україна також робить ставку на розвиток відновлюваних джерел енергії. Уряд країни планує до 2035 року збільшити частку відновлюваних джерел енергії в загальному енергобалансі до 70%.

Міжнародна допомога та фінансування для відновлення енергетичної системи України є потужним сигналом підтримки з боку світового співтовариства.