Новини компанії

Прозоре та ефективне функціонування ринку електроенергії

Кабінет міністрів України прийняв та опублікував у Офіційному віснику України №49 Постанову “Про внесення змін до Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії”.


Гарантований покупець та постачальник універсальних послуг зобов’язані привести у відповідність із Положенням усі договори купівлі-продажу електроенергії, потрібної для задоволення потреб побутових споживачів, та провести коригування прогнозованих обсягів електроенергії, придбаної за липень-листопад 2019 р. Гарантований покупець також зобов’язаний публікувати інформацію, яка стосується контрагентів, цін та обсягів купівлі електроенергії, згідно рекомендацій Антимонопольного комітету України. Оператор системи передачі, систем розподілу та гарантований покупець повинні будуть до 01.01.2020 вжити необхідних заходів для припинення купівлі-продажу електроенергії, виробленої на АЕС, за граничними цінами виробника, в обсязі більше 80%, необхідних, щоб компенсувати технологічні витрати електроенергії на її передавання та розподіл. Постанова скасовує субсидування втрат електроенергії, стимулюючи модернізацію мереж. Згідно даних, постачальником універсальних послуг за період з липня по листопад взято для населення зайвих обсягів на 1 млрд грн. Постанова унормує коригування обсягів для підтвердження фактичних обсягів, необхідних для населення. Гарантований покупець зможе самостійно визначати ціну для заявки на продаж електричної енергії, в межах 75% граничної вартості в години найбільшого навантаження.


Олексій Оржель, голова Міністерства з енергетики та захисту довкілля, запевняє, що зміни не призведуть до підвищення цін для населення, а сприятимуть прозорості та ефективності ринку електроенергії.