Новини компанії

Протиаварійне тренування в НЕК “Укренерго”

Диспетчери національної енергетичної компанії “Укренерго”, оператори систем розподілу, персонал генерації та підстанцій “Укренерго” разом відпрацювали механізм спільних дій за умов значної аварії та можливість використання генерації з відновлюваних джерел для балансування енергетичної системи. У тренуванні прийняли участь близько 100 учасників.


Завдяки тренуванню виявили ряд істотних факторів, які можуть впливати на надійність роботи енергетичної системи: недостатня якість прогнозування виробництва електричної енергії з відновлюваних джерел, низький рівень резерву потужності, недостатній рівень високоманеврової потужності.


Надлишок виробництва електричної енергії та низька прогнозованість виробництва з відновлюваних джерел компенсуються інструментами балансуючого ринку, а дефіцит можна регулювати за допомогою ринку допоміжних послуг. Один із методів — введення в експлуатацію систем накопичення електроенергії. Тренування показало, що електроенергія з відновлюваних джерел може бути залучена для балансування енергетичної системи.


Для тренування використали реальні режим роботи енергетичної системи, стан обладнання та міждержавні перетини.


У ході тренування персонал відпрацював безпомилково, використовуючи всі наявні інструменти для відновлення нормальної роботи енергосистеми України.


Завдяки протиаварійному тренуванню оперативний персонал отрима

в практичні навички щодо уникнення реальних помилок.